Nadzorna kamera TP-LINK InSight S355 2.8mm Full-Color IR 5MP zunanja
Nadzorna kamera TP-LINK InSight S355 2.8mm Full-Color IR 5MP zunanja
Naša cena:
131,49 €
Že od 12.40 EUR
Vaš mesečni obrok
ali
x
275,91 €
Redna cena:
162,33 €
Spletna cena:
131,49 €
Vaš prihranek:
Popust 19,00% (30,84 €)
Garancija:
Najmanj 1 leto, glej opis
Dobavljivost:
Dobava 1-2 dni
EAN:
8885020628104
Naša koda:
VNATP958
Splošni opis:
| Ločljivost: | 2880 x 1620 |
|---|---|
| Tip kamere: | nadzor |
| Uporaba: | zunanja |
| Tip ohišja: | Bullet |
| Senzor: | 5 MP |
| Leča: | 2.8 mm F1.6 |
| Ločljivost snemanja: | 2880 x 1620 |
| Kot snemanja: | vodoravno FOV: 111,4°, navpično FOV: 58,8°, diagonala FOV: 134°<br>Pan: 0° do 360°, nagib: 0° do 90°, rotacija: 0° do 360° |
| Video: | 60 Hz 2880 x 1620 H.265+/H.265/H.264+/H.264 |
| Nočno gledanje: | Full-Color IR |
| Zvok: | mikrofon - dvosmerni zvok |
| Spominska kartica: | podpira do 512 GB |
| Napajanje: | 12V DC / PoE |
| Barva: | bela/črna |
| Dimenzije | 184 x 74 x 74 mm |
| Poraba (TDP): | 12V DC 9,7W, PoE 10,7 W |
Tehnične lastnosti:
Design
Form factor
Bullet
International Protection (IP) code
IP67
Weatherproof
Yes
Housing material
Metal
Product colour
White
Protection features
Waterproof
Mounting type
Wall
Power
DC output voltage
12
Power source type
DC, PoE
Power consumption (max)
9.7 W
Power consumption (Power over Ethernet (PoE))
10.7 W
Security
Mirror
Yes
IP address filtering
Yes
Alert notification type
Push notification
Motion sensor
Yes
Video motion detection
Yes
HTTPS encryption
Yes
Password protection
Yes
Human and vehicle targets classification
Yes
Built-in siren
Yes
Operational conditions
Storage relative humidity (H-H)
0 - 95%
Storage temperature (T-T)
-40 - 60 °C
Operating relative humidity (H-H)
0 - 95%
Operating temperature (T-T)
-30 - 60 °C
Management features
Web-based management
Yes
Reset button
Yes
Web browser
Yes
Cloud-managed
Yes
Weight & dimensions
Height
74 mm
Length
184 mm
Width
74 mm
Weight
525 g
Network
Networking standards
IEEE 802.3at
,
IEEE 802.3af
Wi-Fi
No
Supported network protocols
TCP/IP, UDP, ICMP, HTTP, HTTPS, DHCP, DNS, RTSP, NTP, UPnP UDP, SSL/TLS, FTP/SFTP, RTP, IPv4, IPv6, ARP
Ethernet LAN
Yes
Live view
Yes
Bluetooth
No
Performance
Type
IP security camera
Dynamic range
120 dB
Maximum operating distance
64 m
Placement supported
Outdoor
Connectivity technology
Wired
Remote viewing
Yes
Infrared (IR) cut-off filter
Yes
Wide Dynamic Range (WDR)
Yes
Day/night mode
Yes
Packaging content
Number of cameras
1
Manual
Yes
Screws included
Yes
Mounting kit
Yes
Drilling template included
Yes
Audio
Sample rate
8 kHz
Audio output channels
1.0 channels
Audio formats supported
G.711 A-law
Audio system
2-way
Audio input channels
1.0 channels
Built-in speaker(s)
Yes
Number of microphones
1
Built-in microphone
Yes
Bit rate range
0 - 64 Kbit/s
Storage
Compatible memory cards
MicroSD (TransFlash)
Maximum memory card size
512 GB
Ports & interfaces
DC-in jack
Yes
Ethernet LAN (RJ-45) ports
1
Camera
Tilt angle range
0 - 90°
Camera shutter speed
1/3 to 1/10000
Minimum illumination
0 lx
Lens viewing angle, horizontal
111.4°
Lens viewing angle, diagonal
134°
Lens viewing angle, vertical
58.8°
Image sensor
Optical sensor size
25.4 / 2.7 mm (1 / 2.7")
Progressive scan
Yes
Sensor type
CMOS
Video
Video recording
Yes
Digital Wide Dynamic Range (DWDR)
Yes
Image quality adjustment
Sharpness
,
Contrast
,
Mirror
,
Brightness
,
Saturation
Bit rate control
Constant Bit Rate (CBR)/Variable Bit Rate (VBR)
Back Light Compensation (BLC)
Yes
Total megapixels
5 MP
Bit rate
Main Stream: 256 Kbps to 6 Mbps, Sub-Stream: 64 Kbps to 512 Kbps
Maximum resolution
2880 x 1620 pixels
Supported graphics resolutions
2048 x 1280
,
2880 x 1620
,
2688 x 1520
,
2304 x 1296
,
1920 x 1080 (HD 1080)
Highlight Compensation (HLC)
Yes
Video compression formats
H.265+
,
H.264+
,
H.265
,
H.264
Night vision
LED type
IR/White
Night vision
Yes
Lens system
Observe distance
27 m
Identify distance
6 m
Detect distance
64 m
Recognize distance
16 m
Fixed focal length
2.8 mm
Maximum aperture number
1.6

