Nadzorna kamera TP-LINK InSight S355 6mm Full-Color IR 5MP zunanja
Nadzorna kamera TP-LINK InSight S355 6mm Full-Color IR 5MP zunanja
Naša cena:
131,49 €
Že od 12.40 EUR
Vaš mesečni obrok
ali
x
275,91 €
Redna cena:
162,33 €
Spletna cena:
131,49 €
Vaš prihranek:
Popust 19,00% (30,84 €)
Garancija:
Najmanj 1 leto, glej opis
Dobavljivost:
Dobava 1-2 dni
EAN:
8885020628142
Naša koda:
VNATP957
Splošni opis:
| Ločljivost: | 2880 x 1620 |
|---|---|
| Tip kamere: | nadzor |
| Uporaba: | zunanja |
| Tip ohišja: | Bullet |
| Senzor: | 5 MP |
| Leča: | 6 mm F1.6 |
| Ločljivost snemanja: | 2880 x 1620 |
| Kot snemanja: | vodoravno FOV: 57,3°, navpično FOV: 31,1°, diagonala FOV: 67,2°<br>Pan: 0° do 360°, nagib: 0° do 90°, rotacija: 0° do 360° |
| Video: | 60 Hz 2880 x 1620 H.265+/H.265/H.264+/H.264 |
| Nočno gledanje: | Full-Color, IR filter |
| Zvok: | mikrofon - dvosmerni zvok |
| Spominska kartica: | podpira do 512 GB |
| Napajanje: | 12V DC / PoE |
| Barva: | bela/črna |
| Dimenzije | 184 x 74 x 74 mm |
| Poraba (TDP): | 12V DC 9,7W, PoE 10,7 W |
Tehnične lastnosti:
Design
Product colour
White
International Protection (IP) code
IP67
Housing material
Metal
Protection features
Waterproof
Form factor
Bullet
Weatherproof
Yes
Mounting type
Wall
Power
Power source type
DC, PoE
Power consumption (max)
9.7 W
DC output voltage
12
Power consumption (Power over Ethernet (PoE))
10.7 W
Security
IP address filtering
Yes
Video motion detection
Yes
HTTPS encryption
Yes
Alert notification type
Push notification
Digest authentication
Yes
Mirror
Yes
Motion sensor
Yes
Password protection
Yes
Detection distance
120 m
Human and vehicle targets classification
Yes
Built-in siren
Yes
Operational conditions
Storage temperature (T-T)
-40 - 60 °C
Operating relative humidity (H-H)
0 - 95%
Operating temperature (T-T)
-30 - 60 °C
Storage relative humidity (H-H)
0 - 95%
Management features
Web-based management
Yes
Reset button
Yes
Web browser
Yes
Cloud-managed
Yes
Weight & dimensions
Weight
525 g
Length
184 mm
Height
74 mm
Width
74 mm
Network
Networking standards
IEEE 802.3at
,
IEEE 802.3af
Bluetooth
No
Supported network protocols
TCP/IP, UDP, ICMP, HTTP, HTTPS, DHCP, DNS, RTSP, NTP, UPnP UDP, SSL/TLS, FTP/SFTP, RTP, IPv4, IPv6, ARP
Ethernet LAN
Yes
Wi-Fi
No
Live view
Yes
SIM card type
MicroSIM
SIM card slot
Yes
Performance
Type
IP security camera
Connectivity technology
Wired
Wide Dynamic Range (WDR)
Yes
Placement supported
Outdoor
Maximum operating distance
120 m
Remote viewing
Yes
Infrared (IR) cut-off filter
Yes
Dynamic range
120 dB
Day/night mode
Yes
Packaging content
Number of cameras
1
Screws included
Yes
Manual
Yes
Mounting kit
Yes
Drilling template included
Yes
Audio
Audio system
2-way
Built-in microphone
Yes
Audio input channels
1.0 channels
Audio output channels
1.0 channels
Audio formats supported
G.711 A-law
Sample rate
8 kHz
Built-in speaker(s)
Yes
Bit rate range
0 - 64 Kbit/s
Number of microphones
1
Storage
Compatible memory cards
MicroSD (TransFlash)
Maximum memory card size
512 GB
Ports & interfaces
Ethernet LAN (RJ-45) ports
1
DC-in jack
Yes
Camera
Minimum illumination
0 lx
Camera shutter speed
1/3 to 1/10000
Tilt angle range
0 - 90°
Lens viewing angle, horizontal
52.7°
Lens viewing angle, diagonal
67.2°
Lens viewing angle, vertical
31.3°
Image sensor
Optical sensor size
25.4 / 2.7 mm (1 / 2.7")
Progressive scan
Yes
Sensor type
CMOS
Video
Digital Wide Dynamic Range (DWDR)
Yes
Total megapixels
5 MP
Back Light Compensation (BLC)
Yes
Bit rate control
Constant Bit Rate (CBR)/Variable Bit Rate (VBR)
Maximum resolution
2880 x 1620 pixels
Supported graphics resolutions
2560 x 1440
,
2304 x 1296
,
1280 x 720 (HD 720)
,
1920 x 1080 (HD 1080)
,
2688 x 1520
,
2880 x 1620
,
2048 x 1280
Bit rate
Main Stream: 256 Kbps to 6 Mbps, Sub-Stream: 64 Kbps to 512 Kbps
Highlight Compensation (HLC)
Yes
Image quality adjustment
Sharpness
,
Contrast
,
Mirror
,
Brightness
,
Saturation
Video recording
Yes
Video compression formats
H.265+
,
H.264+
,
H.264
,
H.265
Night vision
LED type
IR/White
Night vision
Yes
Lens system
Fixed focus
Yes
Observe distance
50 m
Detect distance
120 m
Recognize distance
24 m
Identify distance
12 m
Maximum aperture number
1.6
Fixed focal length
6 mm
Priročniki:

