Nadzorna kamera TP-LINK InSight S385 4mm Full-Color IR 8MP zunanja
Nadzorna kamera TP-LINK InSight S385 4mm Full-Color IR 8MP zunanja
Naša cena:
222,28 €
Že od 10.89 EUR
Vaš mesečni obrok
ali
x
275,91 €
Redna cena:
274,43 €
Spletna cena:
222,28 €
Vaš prihranek:
Popust 19,00% (52,15 €)
Garancija:
Najmanj 1 leto, glej opis
Dobavljivost:
Dobava 1-2 dni
EAN:
8885020628166
Naša koda:
VNATP955
Splošni opis:
| Ločljivost: | 3840 x 2160 |
|---|---|
| Tip kamere: | nadzor |
| Uporaba: | zunanja |
| Tip ohišja: | Bullet |
| Senzor: | 8 MP |
| Leča: | 4 mm F1.6 |
| Ločljivost snemanja: | 3840 x 2160 |
| Kot snemanja: | vodoravno FOV: 91,5°, navpično FOV: 46,1°, diagonala FOV: 109,6°<br>Pan: 0° do 360°, nagib: 0° do 90°, rotacija: 0° do 360° |
| Video: | 60 Hz 3840 x 2160 H.265+/H.265/H.264+/H.264 |
| Nočno gledanje: | Full-Color, IR filter |
| Zvok: | mikrofon - dvosmerni zvok |
| Spominska kartica: | podpira do 512 GB |
| Napajanje: | 12V DC / PoE |
| Barva: | bela/črna |
| Dimenzije | 184 x 74 x 74 mm |
| Poraba (TDP): | 12V DC 10,5W, PoE 11,5 W |
Tehnične lastnosti:
Design
International Protection (IP) code
IP67
Product colour
White
Housing material
Metal
Form factor
Bullet
Protection features
Waterproof
Mounting type
Wall
Weatherproof
Yes
Power
Power source type
DC, PoE
Power consumption (max)
10.5 W
DC output voltage
12
Power consumption (Power over Ethernet (PoE))
11.5 W
Security
Built-in siren
Yes
Human and vehicle targets classification
Yes
Alert notification type
Push notification
Motion sensor
Yes
Video motion detection
Yes
Password protection
Yes
IP address filtering
Yes
Mirror
Yes
Digest authentication
Yes
HTTPS encryption
Yes
Operational conditions
Operating relative humidity (H-H)
0 - 95%
Storage temperature (T-T)
-40 - 60 °C
Storage relative humidity (H-H)
0 - 95%
Operating temperature (T-T)
-30 - 60 °C
Management features
Web-based management
Yes
Reset button
Yes
Cloud-managed
Yes
Web browser
Yes
Weight & dimensions
Length
184 mm
Width
74 mm
Height
74 mm
Weight
525 g
Network
Networking standards
IEEE 802.3af
,
IEEE 802.3at
Supported network protocols
TCP/IP, UDP, ICMP, HTTP, HTTPS, DHCP, DNS, RTSP, NTP, UPnP UDP, SSL/TLS, FTP/SFTP, RTP, IPv4, IPv6, ARP
Ethernet LAN
Yes
Bluetooth
No
Wi-Fi
No
Live view
Yes
Performance
Type
IP security camera
Wide Dynamic Range (WDR)
Yes
Connectivity technology
Wired
Dynamic range
120 dB
Maximum operating distance
85 m
Placement supported
Outdoor
Remote viewing
Yes
Day/night mode
Yes
Infrared (IR) cut-off filter
Yes
Packaging data
Package type
Box
Packaging content
Number of cameras
1
Manual
Yes
Drilling template included
Yes
Mounting kit
Yes
Screws included
Yes
Audio
Built-in microphone
Yes
Audio output channels
1.0 channels
Bit rate range
0 - 64 Kbit/s
Audio system
2-way
Sample rate
8 kHz
Audio input channels
1.0 channels
Audio formats supported
G.711 A-law
Built-in speaker(s)
Yes
Number of microphones
1
Storage
Compatible memory cards
MicroSD (TransFlash)
Maximum memory card size
512 GB
Ports & interfaces
Ethernet LAN (RJ-45) ports
1
DC-in jack
Yes
Camera
Lens viewing angle, vertical
58.8°
Tilt angle range
0 - 90°
Lens viewing angle, horizontal
111.4°
Lens viewing angle, diagonal
134°
Minimum illumination
0 lx
Camera shutter speed
1/3 to 1/10000
Image sensor
Optical sensor size
25.4 / 2.7 mm (1 / 2.7")
Sensor type
CMOS
Progressive scan
Yes
Video
Highlight Compensation (HLC)
Yes
Supported graphics resolutions
352 x 288
,
704 x 576
,
2880 x 1620
,
320 x 240
,
640 x 360
,
1280 x 720 (HD 720)
,
2688 x 1520
,
848 x 480
,
1920 x 1080 (HD 1080)
,
2304 x 1296
,
640 x 480 (VGA)
,
2048 x 1280
Back Light Compensation (BLC)
Yes
Bit rate
Main Stream: 256 Kbps to 8 Mbps, Sub-Stream: 64 Kbps to 512 Kbps
Digital Wide Dynamic Range (DWDR)
Yes
Maximum resolution
2880 x 1620 pixels
Total megapixels
8 MP
Image quality adjustment
Sharpness
,
Contrast
,
Mirror
,
Brightness
,
Saturation
Video compression formats
H.265+
,
H.265
,
H.264+
,
H.264
Video recording
Yes
Bit rate control
Constant Bit Rate (CBR)/Variable Bit Rate (VBR)
Night vision
LED type
IR/White
Night vision
Yes
Lens system
Identify distance
6 m
Detect distance
64 m
Fixed focus
Yes
Observe distance
27 m
Maximum aperture number
1.6
Recognize distance
13 m
Fixed focal length
2.8 mm

