Nadzorna kamera TP-LINK InSight S455 4mm Full-Color IR 5MP
Nadzorna kamera TP-LINK InSight S455 4mm Full-Color IR 5MP
Naša cena:
216,14 €
Že od 10.60 EUR
Vaš mesečni obrok
ali
x
275,91 €
Redna cena:
266,84 €
Spletna cena:
216,14 €
Vaš prihranek:
Popust 19,00% (50,70 €)
Garancija:
Najmanj 1 leto, glej opis
Dobavljivost:
Dobava 1-2 dni
EAN:
8885020628265
Naša koda:
VNATP953
Splošni opis:
| Ločljivost: | 2880 x 1620 |
|---|---|
| Tip kamere: | nadzor |
| Uporaba: | notranja |
| Tip ohišja: | Turret |
| Senzor: | 5 MP |
| Leča: | 4 mm F1.6 |
| Ločljivost snemanja: | 2880 x 1620 |
| Kot snemanja: | vodoravno FOV: 88°, navpično FOV: 46°, diagonala FOV: 105,4°<br>Pan: 0° do 360°, nagib: 0° do 90°, rotacija: 0° do 360° |
| Video: | 60 Hz 2880 x 1620 H.265+/H.265/H.264+/H.264 |
| Nočno gledanje: | Full-Color, IR filter |
| Zvok: | mikrofon - dvosmerni zvok |
| Spominska kartica: | podpira do 512 GB |
| Napajanje: | 12V DC / PoE |
| Barva: | bela/črna |
| Dimenzije | 111 x 111 x 83,7 mm |
| Poraba (TDP): | 12V DC 11W, PoE 12 W |
Tehnične lastnosti:
Design
Form factor
Turret
Protection features
Waterproof
International Protection (IP) code
IP67
Housing material
Metal
Weatherproof
Yes
Mounting type
Ceiling
Product colour
White
Power
Power source type
DC, PoE
Power consumption (max)
11 W
DC output voltage
12
Power consumption (Power over Ethernet (PoE))
12 W
Security
Built-in siren
Yes
HTTPS encryption
Yes
IP address filtering
Yes
Password protection
Yes
Video motion detection
Yes
Mirror
Yes
Alert notification type
Push notification
Motion sensor
Yes
Operational conditions
Operating relative humidity (H-H)
0 - 95%
Operating temperature (T-T)
-30 - 60 °C
Storage temperature (T-T)
-40 - 60 °C
Storage relative humidity (H-H)
0 - 95%
Management features
Reset button
Yes
Web browser
Yes
Web-based management
Yes
Cloud-managed
Yes
Weight & dimensions
Weight
480 g
Width
111 mm
Height
83.7 mm
Length
111 mm
Network
Networking standards
IEEE 802.3at
,
IEEE 802.3af
Supported network protocols
TCP/IP, UDP, ICMP, HTTP, HTTPS, DHCP, DNS, RTSP, NTP, UPnP UDP, SSL/TLS, FTP/SFTP, RTP, IPv4, IPv6, ARP
Wi-Fi
No
Ethernet LAN
Yes
Live view
Yes
Bluetooth
No
Performance
Wide Dynamic Range (WDR)
Yes
Day/night mode
Yes
Type
IP security camera
Remote viewing
Yes
Maximum operating distance
80 m
Placement supported
Outdoor
Connectivity technology
Wired
Dynamic range
120 dB
Infrared (IR) cut-off filter
Yes
Packaging data
Package type
Box
Packaging content
Drilling template included
Yes
Manual
Yes
Mounting kit
Yes
Number of cameras
1
Screws included
Yes
Audio
Bit rate range
0 - 64 Kbit/s
Audio system
2-way
Audio output channels
1.0 channels
Audio input channels
1.0 channels
Audio formats supported
G.711 A-law
Built-in microphone
Yes
Built-in speaker(s)
Yes
Sample rate
8 kHz
Number of microphones
1
Storage
Compatible memory cards
MicroSD (TransFlash)
Maximum memory card size
512 GB
Ports & interfaces
Ethernet LAN (RJ-45) ports
1
DC-in jack
Yes
Camera
Lens viewing angle, diagonal
105.4°
Lens viewing angle, horizontal
88°
Lens viewing angle, vertical
46°
Minimum illumination
0 lx
Camera shutter speed
1/3 to 1/10000
Tilt angle range
0 - 90°
Image sensor
Optical sensor size
25.4 / 2.7 mm (1 / 2.7")
Progressive scan
Yes
Sensor type
CMOS
Video
Maximum resolution
2880 x 1620 pixels
Supported graphics resolutions
1280 x 720 (HD 720)
,
2304 x 1296
,
2880 x 1620
,
2688 x 1520
,
2048 x 1280
,
1920 x 1080 (HD 1080)
Video compression formats
H.265
,
H.264+
,
H.265+
,
H.264
Back Light Compensation (BLC)
Yes
Digital Wide Dynamic Range (DWDR)
Yes
Highlight Compensation (HLC)
Yes
Bit rate
Main Stream: 256 Kbps to 6 Mbps, Sub-Stream: 64 Kbps to 512 Kbps
Total megapixels
5 MP
Bit rate control
Constant Bit Rate (CBR)/Variable Bit Rate (VBR)
Image quality adjustment
Sharpness
,
Brightness
,
Contrast
,
Mirror
,
Saturation
Video recording
Yes
Night vision
LED type
IR/White
Night vision
Yes
Lens system
Maximum aperture number
1.6
Recognize distance
16 m
Fixed focal length
4 mm
Detect distance
80 m
Observe distance
33 m
Fixed focus
Yes
Identify distance
8 m

